top of page

פורום שאלות ותשובות ליום הולדת

נושא ההפעלות לימי ההולדת הוא מקצוע וכך יש להתיחס אליו , לאחר שנים של עבודה במקצוע ההפעלות לימי ההולדת , כבר חווינו הרבה וראינו לא מעט. אנחנו בצוות "מסיבה של יום הולדת" נשמח לענות על כל שאלה שתתעורר אצלכם - על כן הקמנו את פורום השאלות והתשובות של צוות "מסיבה של יום הולדת" .

 תוכלו לצפות בשאלות שעלו אלינו כאן בבלוג ובשאלות שאנו ניתקלים בהן כמעט בכל הפעלה .

אם התעוררה לכם שאלה בנושא ההפעלות לימי ההולדת לילדים  תוכלו לכתוב אלינו בתיבה המופיעה כאן משמאל ונשמח לענות .

יש לכם שאלה ?

כתבו אלינו שאלות המעניינות אתכם בנושא ימי ההולדת לילדים וצוות המומחים שלנו ישמח לענות לכם כאן !

  • כיצד להתאים את הפעלת יום ההולדת לגיל הילדים?

את הפעלת יום ההולדת לילדים ניתן להתאים עפ"י  היכולת המוטורית של הילדים, ולרוב ניתן לעשות זאת עפ"י גילם וגיל יתר החברים לכיתה או לגן. אם גיל ילד יום ההולדת הוא 4 חברי הגן שלו הם או גילאי 4-5 או גילאי 3-4 כך השתדלו להתאים הפעלת יום הולדת לכל הילדים החוגגים - פעולה שתתרום רבות להצלחת האירוע.

  • מאיזה גיל רצוי להתחיל לחגוג יום הולדת לילדים ?

אז כמובן שאין גיל מוגדר אך יש לזכור כמה פרטים. להזמין מפעילה ליום הולדת כרוך בעלויות בגילאי 1-2 בכלל לא בטוח שההשקעה הזאת משתלמת בעיקר מפני שילד יום ההולדת לא תמיד יבין את פשר החגיגה ומה משמעותה. צוות המפעילים של מסיבה של יום הולדת ממליץ לכם לחסוך את העלויות בגילאי שנה עד שנתיים. ולחגוג בצורה צנועה עם משפחה וחברים. אך החל מגיל 3 הילדים יותר משתפים פעולה ובעלי יכולות מוטריות גבוהות יותר ובהחלט ניתן להתחיל ולחגוג להם הפעלות ימי הולדת בסגנונות שונים .

  • אני רוצה לחגוג יום הולדת לבן שלי במחיר שפוי , כיצד ניתן לחסוך ?

שאלה מעולה! אז ראשית כאשר ניגש לתכנן יום הולדת רצוי מאוד להגדיר את הסכום אותו אנחנו מקציבים ליום ההולדת. לאחר מכן הקפידו מאוד להבדיל בין עיקר לתפל.

לדוגמא :

הפעלת יום הולדת - היא ללא ספק הדבר העיקרי ביום הולדת אז היא תיבחר ראשונה אך השתדלו שלא להפריז במחיר כאשר אתם בוחרים וכמובן אל תתפשרו על האיכות.

שולחן ממתקים לילדים - הקפידו לבחור בחטיפים וממתקים נפוצים שכל הילדים אוהבים ולאו  דווקא במותגים (הרי גם עם חטיפים פחות פופולארים איכות יום ההולדת לא תיפגע.

עוגת יום ההולדת - אין כל ספק שעוגת שוקולד ביתית עם סוכריות צבעוניות תספק את כל הצדדים בדיוק באותה מידה כמו עוגת יום הולדת מעוצבת. אם בכל זאת תרצו לצאת מגידרכם, כיום ניתן לקנות תמונה אכילה ופשוט להניח אותה על עוגת שוקולד ביתית והרי לכם עוגה מכובדת לכל הדעות.

שולחן הורים - בבקשה הורים מספיק עם הסוגיה הזאת! כיצד שולחן הורים ביום הולדת

הפך לעניין כל כך גדול? אנא מכם, הורי הילדים החוגגים יסתפקו בכמה מאפים מתוקים ושתיה חמה. אל תהפכו את שולחן ההורים לאובייקט בפני עצמו.

ושוב אל תשכחו להבדיל בין עיקר לתפל.

  • האם הפעלה של יום הולדת פיראטים מתאימה גם לבנות ?

ואנחנו נתחיל כאן בתשובה חד משמעית בהחלט! - הפעלת יום הולדת פיראטים או במקרה זה פיראטיות היא הפעלת יום הולדת כמו כל הפעלה, עם משימות , שירים וריקודים לילדים.

היא בהחלט מתאימה גם לבנות וכשנן מעורבות ללא ספק נושא הפיראטים מקבל טוויסט מעניין, כיף, ומיוחד מאוד. אז אם עבר לכן בראש לחגוג יום הולדת פיראטים לבנות - הרי זה משובח.

  • כיצד אוכל לשפר את הפעלת יום ההולדת של הבן שלי גם אחרי שסגרתי מפעילת יום הולדת?

אז כאן יש לנו כמה המלצות חמות

ראשית שמרו על שולחן הורים צנוע ומצומצם ככל הניתן לדוגמא שתיה חמה, קוראסונים ומעט בורקסים כך תוכלו לשמור על שקט יחסי והפעלת יום ההולדת תקבל תשומת לב גדולה יותר.

 

עצה נוספת ומשמעותית לא פחות היא - בתחילת ההפעלה הכינו מראש מפה נוספת איתה תכסו את שולחן הממתקים של הילדים כך תוכלו לשמור על כל הילדים בהפעלת יום ההולדת

וקשובים למפעילה.

  • מה המחיר של הפעלה ליום הולדת?

אז כמובן שכמו בכל דבר למחיר יש משתנים רבים כמו מרחק מיקום יום ההולדת מהמפעילה,

מה תוכן ההפעלה, מה כוללת הפעלת יום ההולדת, כמות הילדים ועוד. אך בכל זאת קיים סטנדרט שאותו ניתן להגדיר.

מחיר הפעלה ליום הולדת נע בין 900-1600 להפעלה סטנדרטית.

אם קיבלתם הצעת מחיר זולה מ 900 שקלים או יקרה מ 1600 שקלים כדאי שתשקלו שוב את החלטתכם ושאלו את המפעילה לסיבה שבהפרשי המחיר ייתכן והפעלה זולה מדי נעשית ע"י מפעילה מתחילה או שחלקים גדולים לא נכללו במחיר במחיר וייתכן כי תופתעו בסיום מהמחיר הסופי. ואם ההפעלה יקרה מדי ייתכן שאתם מזמינים הפעלת יום הולדת שהיא לא שיגרתית וייתכן שגם אינכם רוצים בה.

  • הבת שלי בת 4 והיא ילידת אוגוסט מתי אני יכולה לחגוג לה יום הולדת אם בקיץ יש חופש גדול?

אז ראשית- את מדברת פה על תופעה שמלווה הורים רבים, וגם נושא שמפריע להרבה ילדים לשנים ארוכות. אז אם אנחנו מדברים על טווח הגילאים שבין גיל 3 לגיל 9 רוב הילדים אינם מכירים את לוח השנה. לכן לילד שנולד באוגוסט ניתן לחגוג יום הולדת ביוני- יולי או לחילופין עם החזרה לשנת הלימודים והגנים בספטמבר או אוקטובר (כמובן לתמרן ככל הניתן בין החגים).

רק כך תוכלי לחגוג לביתך יום הולדת עם כל חבריה לגן ולכיתה.

  • אני מחפשת רעיונות ליום הולדת ובאמת שלא יודעת במה לבחור - האם יש לכם המלצות?

בהחלט שאלה שעולה אצל כל הורה בכל שנה מחדש. וזאת אחת השאלות שאנחנו מקבלים כאן אל המדור בכל פעם מחדש. הורים מחפשים לא מעט רעיונות ליום הולדת. אז בואו נפתח ונאמר שרעיונות מקוריים ולא מקוריים לימי הולדת יש לא מעט ובואו ונסקור כמה מהם:

יום הולדת פיראטים, יום הולדת גיבורי על, יום הולדת אבירים, יום הולדת נסיכות ואבירים, יום הולדת לגיל הרך, יום הולדת לבנות, הפעלה ליום הולדת פיות, יום הולדת נסיכות, יום הולדת ספורט ועוד ועוד כיד הדמיון הטובה. אז הורים יקרים, רעיונות ליום הולדת יש ולא מעט המשתנה הוא התקציב וכדאי מאוד שהוא זה שנחה אתכם מצד אחד. והגורם השני שאמור לעזור לכם להחליט הוא כמובן בנכם או בתכם החוגגים. כבר מגיל צעיר מאוד אנחנו נתקלות בילדים שיודעים בדיוק מה הם רוצים. דמות שהם אוהבים מהטלויזיה, מתוכניות הילדים או מהסיפורים. אז התייעצו עם הילדים וביחד תגיעו להחלטה שתרצה ותספק אותם.

  • מה לעשות כאשר ילד ממוזמני יום ההולדת מפריע במהלך הפעלת יום ההולדת?

אז ראשית אפתח בתשובה מהירה ואומר כי עפ"י רוב, כאשר ילדים מגיעים ליום הולדת של חבר לגן או לכיתה הם מגיעים במצב רוח מרומם ואין הרבה מקרים של מוזמן יום הולדת שמפריע יתר המידה לחגיגה. אך כן ונוצר מצב שכזה יש כמה דרכי פעולה:

1. לתת לו מעט יותר תשומת לב ולהיעזר בו - כאשר הוא יחוש מעט יותר שותף הוא יראה עצמו כאחראי על החגיגה - וכך נרתום אותו לעזרתנו.

2. אם קיימת יותר ממפעילה אחת אז אחת המפעילות יכולה לגשת איתו לצד כדי להחליף כמה מילים ולהבין מדוע הוא מתנהג כפי שהוא מתנהג.

3. אם שתי הדרכים הראשונות לא עזרו איננו נפגע בהפעלת יום ההולדת או בילד החוגג שציפה כל כך ליום הזה בשנה. לכן נפנה אל אימו של הילד המשתולל ונבקש את התערבותה.

*כמפעילה לימי הולדת אני מרגישה חובה לציין שמקרים כאלו הם נדירים מאוד והגעה אל השלב השלישי נדירה עוד יותר.

 

  • יש לי בית קטן ואני חוששת שהוא לא יתאים להפעלת יום הולדת, מה לעשות?

ראשית השאלה הזאת עולה לא מעט ואנחנו שמחות לענות עליה כאן. כבר חגגנו לא מעט הפעלות לימי הולדת גם במקומות שנראים לכאורה קטנים. ע"י הזזה של חלק מהרהיטים אפשר לקבל שטח מרווח מספיק להפעלת יום הולדת. אם עדיין יש בך חששות אנחנו יכולות להמליץ לך לחגוג את פעילות יום ההולדת במדאשה הקרובה לביתך, בחדר דיירים אם קיים, במקלט או בפארק. כמובן שהשיקול הוא גם בהתאם למזג האוויר.

 

הודעתך נשלחה בהצלחה

bottom of page